Наполи разгроми Лацио и мечтае за място в Шампионската лига

Наполи прегази Лацио с 5:2 като домакин и вече е съвсем близо до топ 4 в Серия А, с което ще спечели и квота за участие в Шампионската лига. На стадион “Диего Марадона” Лоренцо Инсине и Матео Политано дадоха аванс от 2:0 на домакините до 12-ата минута. Пак капитанът Инсине вкара за 3:0 в 53-ата минута, а малко след това Дрис Мертенс направи резултата още по-изразителен.

Лацио отвърна с бързи удари в 70-ата и 74-ата минута на Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич, преди обаче нигериецът Виктор Осимен да отбележи петото попадение за домакините.

Наполи е с 63 точки и само две го делят от четвъртото място.

В другия мач за вечерта в Италия Рома и Аталанта завършиха 1:1, като гостите изпуснаха шанса с победа да излязат на второ място пред Милан.

След 32 кръга, на върха е Интер със 76 точки, втори е Милан с 66, а Аталанта и Ювентус имат по 65.

Наполи вече е с 63, докато Лацио изостана с 58, но и мач по-малко.

На дъното Кротоне е с 15 точки, Парма има 20, а Каляри е с 28. Пред него достижими са Беневенто и Торино (по 31), Специа, Дженоа и Фиорентина (по 33).