Надал срещу Джокович е голямата битка на полуфиналите от “Ролан Гарос”

Рафаел Надал

Новак Джоковимч победи с 6:3, 6:2, 6:7 и 7:5 Матео Беретини на четвъртфинал на “Ролан Гарос” и си осигури място сред най-добрите четири на турнира. Сърбинът ще срещне там Рафаел Надал, 13-кратен шампион в Париж и негов най-голям съперник на върха на тениса от повече от десетилетие.

Световният №1 Джокович поведе с 2-0 сета срещу коравия Беретини, преди италианецът да се върне в играта и с помощта на публиката. Но в 23 ч местно време тя бе принудена да напусне заради вечерния час, който все още е валиден в Париж. Така кортът опустя, а Джокович взе инициативата отново, за да затвори мача. Това е негов 40-и полуфинал в турнир от Големия шлем, а сблъсъкът с Надал ще е под №58 за двамата помежду им в историята.

Рафа си осигури място там след 6:3, 4:6, 6:4 и 6:0 срещу аржентинеца Диего Шварцман. Испанският хегемон на тази настилка загуби сет за първи път на “Ролан Гарос” от 2019-а, след като бе навъртял 36 поредни спечелени части.

Другата полуфинална двойка е между Стефанос Циципас и Александър Зверев, а и двата мача са в петък.