Надал спечели титла №10 в Рим след голям финал срещу Джокович

Рафаел Надал

Рафаел Надал спечели десетата си титла на Мастърса в Рим след пореден епизод от класическото му съперничество със световния номер едно Новак Джокович. Испанецът спечели финала със 7:5, 1:6, 6:3 за два часа и 50 минути битка. Близо 2500 души я гледаха на живо на централния корт на комплекса във Вечния град.

Това бе шести финал между Надал и Джокера в Рим и четвърти триумф за испанеца в тези сблъсъци, като последният от тях бе през 2019-а.

Класата на Рафа си каза думата, а фактор бе и умората на сърбина, който във вчерашния ден трябваше да играе два тежки мача – доиграване на четвъртфинала и полуфинал.

В първия сет двамата си размениха по един ранен пробив, а при 3:3 испанецът пропусна да поведе в резултата на сервис на съперника. Въпреки това при 5:5 го направи и след това затвърди пробива, за да вземе тази част. Във втория Джокович даде само един гейм на съперника – при 1:1.

Заключителната част вървеше гейм за гейм, а при 2:2 Джокович изпусна две възможности да поведе. Вместо това допусна пробив на нула. При 5:2 в своя полза Рафа изпусна мачбол, но след това на свой сервис успешно затвори двубоя.