Атлетико събра сили за обрат и докосва титлата

Луис Суарес, Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид е на 90 минути от титлата на Испания, след като обърна резултата у дома срещу Осасуна в страхотна драма. Лидерът в класирането губеше с гол на Анте Будимир в 75-ата минута, след като преди това два гола на Атлети бяха отменени след засади. Домакините усещаха как светът се срива върху тях след невероятния им сезон, в който в един момент през януари водиха дори с 10 точки пред преследвачите.

Но тимът на Диего Симеоне се вдигна, първо Ренан Лоди заби страхотен гол по диагонала в 82-рата минута, а в 88-мата Луис Суарес донесе безценната победа с попадение от десетина метра.

Това бе 20-и гол на уругваеца за сезона в Ла Лига и той е с основен принос за отличното представяне на Атлетико, след като премина там от Барселона.

В същото време Реал измъкна 1:0 на терена на Атлетик Билбао в нервен мач, като единственото попадение вкара Начо в средата на второто полувреме. А Барселона, третият тим с шансове за титлата преди този предпоследен кръг, допусна сензационна загуба с 1:2 у дома от Селта.

Така преди заключителните мачове идната неделя, ситуацията е следната:

Атлетико води с 80 точки, Реал има 78, а Барса вече е извън играта със 76. Севиля има 74.

Лидерът гостува на Валядолид в последния рунд, а този тим играе за спасението си и му трябва само и единствено победа, за да има шансове да оцелее.

Реал е домакин на Виляреал, който пък не играе за нищо (седми е) и определено ще гледа най-вече към финала за Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед, който е три дни по-късно.