Младежкият ни национален отбор победи Албания с 4:0

Младежкият национален отбор на България до 21 години победи връстниците си от Албания с 4:0 в контролна среща на стадион “Славия” в София.

Още във втората минута момчетата на Александър Димитров поведоха в резултата. След добра атака от дясно топката стигна до Станислав Шопов на далечната греда, откъдето футболистът на Хееренвеен не сбърка.

Само три минути по-късно Симеон Петров удвои, макар и с доза късмет. Центриране на Шопов от корнер от ляво беше отклонено от играч на Албания в напречната греда и попадна на крака на Петров, който от метър отклони в мрежата.

Добрите изяви на домакините продължиха и в 12-ата “трикольорите” вкараха трети гол. Шопов изведе Илия Груев-младши в чиста позиция в дясно в пеналта и халфът на германския Вердер Бремен хладнокръвно пусна топката покрай вратаря на гостите.

В 68-ата минута резервата Владимир Николов оформи крайното 4:0 от дузпа, отсъдена от главния рефер Волен Чинков за нарушение срещу Мартин Минчев в наказателното поле.