България загуби от световния шампион с 0:3

Франция

България отстъпи с 0:3 на световния шампион Франция в последната от трите контролни срещи. Българският тим нямаше особени аргументи в атака, като предимно трябваше да се защитава. Отличен мач направи младият вратар Даниел Наумов, който се отчете с някои впечатляващи спасявания.
В предишните два мача в началото на месеца България завърши 1:1 със Словакия и падна с 0:1 от Русия.

Резултатът бе открит в 29-ата минута. Мбапе беше в основата, финтира Христов в наказателното поле и стреля, но топката се отби в Турицов. След това отиде към точката за изпълнение на дузпа, където я посрещна Антоан Гризман. Нападателят се обърна със задна ножица и след рикошет в главата на Ивайло Чочев попадна в мрежата- 1:0.

В 78-ата минута дойде и първата българска възможност, която дойде след непримиримостта на Карагарен. Първо запази топката на десния фланг, проби и подаде на Димитър Илиев. Футболист номер 1 на България му я върна, а Карагарен не успя да запази баланс и от 10-ина метра стреля край гредата в аут. Това беше и първият български удар към вратата на световните шампиони.

В 83-ата минута стана и 2:0 за Франция, след като Оливие Жиру изпревари Наумов и вкара технично. Той чакаше топката на първа греда след продължително разиграване, което Бенжамен Павар от дясно превърна в голово центриране.

В 90-ата минута французите стигнаха до трети гол, след като намериха пролука в отворилия се в атака български отбор. Муса сисоко подаде на Бен Ядер, който заедно с Жиру имаше срещу себе си Петко Христов и Антов. Бед Ядер пусна успоредно топката на Жиру, който изпревари Антов и я прати от близо в българската врата за трети път.