Младежите на България стартираха ударно на Световното по волейбол

България волейбол младежи

Националният отбор на България започна с чиста победа с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) гейма над Бахрейн участието си на световното първенство по волейбол за младежи до 21 години, на което страната ни е съдомакин с Италия.

В мач от група “В” в столичната зала “Левски” българските волейболисти успяха да наложат волята си във всяка една от отделните части и да затворят мача за малко повече от 80 минути игра. Тимът на Бахрейн, който е смятан за аутсайдер в групата, в която са още Полша и Куба, изигра доста добър мач, но не успя да затрудни особено българския състав в нито един момент.

Най-резултатен за България в двубоя бе Денис Карягин с 18 точки. Самуил Вълчинов и Александър Николов добавиха по 11, а с 8 точки завърши Лазар Бучков.