Милуоки Бъкс е само на победа от титлата в НБА

Отборът на Милуоки Бъкс вече е само на една победа от титлата в НБА.

Водени от гръцката си звезда Янис Антетокумпо, Бъкс спечелиха със 123:119 срещу Финикс Сънс. По този начин тимът от Милуоки поведе с 3:2 във финлната серия, която се играе до 4 победи.

До този момент в серията и двата тима успяваха да спечелят домакинствата си, но сега Милуоки спечели в дома на Финикс, а след три дни ще има шанса да реши всичко у дома.

А всичко започна кошмарно за Бъкс, защото в първата четвърт те изостанаха с 16 точки, но направиха невероятна втора четвърт. Само в нея те реализираха впечатляващите 43 точки, с което се оттеглиха с аванс от 64:61 на полувреме.

Милуоки Бъкс продължи да увеличава преднината си, като малко преди края тя бе 8 точки. Силен край от Финикс обаче вдъхна надежди на “слънцата”, които се добраха до 119:120.

Тогава обаче решителна стрелба на Янис Антетокумпо реши всичко, а след това Мидълтън вкара и наказателен удар за 123:119.

№1 в мача бе Девин Букър от Финикс с 40 точки, следван от Янис Антетокумпо от Милуоки с 32.