Мико Кузманов отново не успя да запише победа на Голям шлем

Българският тенисист Димитър Кузманов загуби от румънеца Мариус Копил и отпадна в първия кръг квалификациите на US Open 6:7(2), 4:6 за час и 56 минути игра.

Пловдивчанинът не започна много добре мача, като бе пробит още в началото му, но бързо достигна до три възможности да си върне пробива. Тогава Копил започна да сервира много мощно и затвърди предимството си.

Кузманов не се предаде и дори излезе напред в резултата при 4:3, като имаше и сетбол в деветия гейм, но го пропиля, а след това загуби сета в последвалия тайбрек.

Във втория сет Мариус Копил, който игра финал на турнира в София, нямаше големи проблеми заради отличния си сервис и подобрения ретур. Кузманов все пак поддържаше интригата до 4:5, когато допусна грешка от смач и победата логично отиде при по-опитния румънец.

Двамата играха и в квалификациите на “Уимбълдън” през тази година, като Копил отново излезе победител след 6:4, 6:3. Това е общо третата му победа срещу Кузманов. Българинът продължава да търси първото си участие в основната схема на турнир от Големия шлем.