Медведев и Циципас се класираха за четвъртфинал в Австралия (резултати)

Даниил Медведев

Световният №4 Стефанос Циципас изстрада мястото си на четвъртфиналите след изтощителна петсетова битка в четвъртия кръг.

Гръцката звезда победи с 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4 американеца Тейлър Фриц в мач, продължил 3 часа и 23 минути.

Със сигурност Циципас очакваше да преодолее по-леко тази фаза на турнира, но първата ракета на САЩ му даде страхотен отпор, а в дадени моменти гъркът изпусна нервите си сякаш бе на косъм да се срине.

Той крещеше по посока на своя баща и треньор, крещеше по съдията, след това крещеше и по публиката, макар по-голямата част от нея да бе съставена от гърци, крещеше и по себе си, когато просто не намираше рецептата да се справи.

Явно всички тези крясъци помогнаха на Циципас, който след края на третия сет, когато изоставаше с 1:2, успя да намери най-добрия си тенис, за да осъществи обрата.

Днес след победа над Максим Креси с 6:2, 7:6, 6:7, 7:5 за близо три часа и половина в жегата в Мелбърн, на четвъртфинал се класира и Даниил Медведев.

Световният №2, който е най-високопоставен в схемата след депортирането и недопускане до турнира на Новак Джокович, се измъчи и изнерви срещу американеца, което не се вижда често при невъзмутимия Даниил.

Не, че Креси е правил нещо нередно. Да, той забавяше изпълнението на сервисите си до ръба на допустимите 25 секунди, но това не е против правилата. Да, понякога бе монотонен, често вкарваше мача в режим “нарушен ритъм”, но какво пък – аутсайдер, номер 70 в ранглистата, срещу фаворита за титлата. Всички оръжия влизат в употреба.

Нещо повече. Макс стигна до сетбол за 1-1 във втория сет и Медведев се измъкна по невероятен начин на мрежата след лудо разиграване. След това спечели сет с тайбрек за 1-2, вкара мача в четвърта част и продължи да сервира великолепно, което почти изкара от релси руснака.