Късен гол приближи Барса до челната четворка

Ла Лига

Барселона продължава да няма загуба в Ла Лига вече пет кръга. Късен гол на Френки де Йонг при гостуването на каталунците във Витория им осигури победата с 1:0 на Алавес и така те се доближиха само на точка от четвъртия във временното класиране – Атлетико (Мадрид).

В последните пет кръга Барса има три равенства и две победи, а освен това играчите на Шави имат и един отложен мач – срещу Райо Валекано.

Френки де Йонг се разписа три минути преди края, за да осигури трите точки на своя тим, но друг играч с тази фамилия попадна в светлината на прожекторите с любопитна статистика. Когато спряганият за ненужен на “Камп Ноу” Люк де Йонг започва като титуляр, както бе днес, Барса няма загуба в първенството – 2 победи и 3 загуби.

Процентът спечелени мачове без него в титулярите обаче е същият – 6/15 или 40%.

Асистенцията за единственото попадение бе дело на новото попълнение Феран Торес. В добавеното време пък треньорът на баските Хосе Луис Мендилибар бе изгонен.