Манчестър Юнайтед стигна само до равенство срещу Нюкасъл

Манчестър Юнайтед

Разочароващ Манчестър Юнайтед се добра до 1:1 като гост на Нюкасъл и остава далеч извън местата в топ 4 на английската Висша лига. Това бе първи мач за “червените дяволи” след 16-дневна пауза, наложена принудително заради случаи на ковид в лагера на тима. За този период съперникът им игра три двубоя – срещу Лестър, Ливърпул и Манчестър Сити, като се очакваше гостите да са значително по-свежи на терена в срещата.

Нищо такова не се видя – Нюкасъл поведе още в 7-ата минута с гол на Алан Сен Максимен, а после спокойно държеше нещата под контрол и до края на първото полувреме Юнайтед на практика не стигна до голово положение. След почивката смените на Ралф Рангник – Единсон Кавани и Джейдън Санчо, пораздвижиха нещата в атака, но контрите на Нюкасъл бяха много опасни. Домакините изпуснаха златен шанс чрез Сен Максимен, който не уцели добре топката от 3-4 метра пред почти цяла опразнена врата. И бяха наказани, когато Кавани изравни в 70-ата минута.