Конте подобри рекорд на Тотнъм

Тотнъм

Тотнъм не успя да победи при гостуването си на Саутхемптън в среща от 19-ия кръг на Висшата лига, която завърши при 1:1.

“Шпорите” на Антонио Конте могат да съжаляват за изпуснатата възможност, тъй като цяло второ полувреме играха с човек повече, но въпреки това не успяха да стигнат до победен гол.

“Светците” поведоха в резултата в 25-ата минута, когато Мохамед Салису хвърли дълъг и топката бе изчистена лошо преди Джеймс Уорд-Праус да вкара със страхотен удар.

Ситуацията за домакините обаче се влоши в 39-ата минута. Хюн-Мин Сон беше фаулиран от Салису в наказателното поле и бранителят получи втори жълт картон. Хари Кейн изпълни дузпата и бе точен за 1:1.

Резултатът все пак не е толкова лош за Конте, тъй като това е седми пореден негов мач във Висшата лига, в който не губи, откакто пое отбора. Той е първият мениджър на Тотнъм с подобно постижение.

Равенството оставя лондончани на шестото място с 30 точки, а Саутхемптън е 13-и с 21 точки.