Манчестър Юнайтед срази Тотнъм в Лондон (резултати)

Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Тотнъм в Лондон в дербито на 31-ия кръг на английската Висша лига.

“Червените дяволи” изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и взеха реванш за загубата с 1:6 от този съперник в първия полусезон.

Победата утвърждава Юнайтед на втората позиция с актив от 63 точки, а Тотнъм се отдалечи от възможността за класиране в топ 6, като е с 49 точки на седмата позиция.

Гол на Едисон Кавани през първото полувреме бе спорно отменен за нарушение на Скот Мактомини срещу Хюн-Мин Сон. В една от ответните атаки именно кореецът даде аванс на Тотнъм в 40-ата минута след асистенция на Лукас Моура.

“Червените дяволи” излязоха преобразени за втората част и вкараха три попадения. В 57-ата минута Фред реализира за 1:1.

В 80-ата минута Юнайтед направи 2:1 след центриране на Мейсън Грийнууд и перфектен удар с глава на Едисон Кавани.

Крайният резултат оформи самият Грийнууд в края при една от контраатаките на гостите.