Манчестър Юнайтед продължи напред за Купата на Англия

Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед изигра пореден слаб мач под ръководството на Ралф Рангнин, но победи Астън Вила на “Олд Трафорд” в мач от третия кръг за Купата на Футболната асоциация.

Ранен гол на Скот Мактомини се оказа единствен в срещата, но хората на Стивън Джерард могат да съжаляват, че не пратиха мача поне в продължението, тъй като удариха греда и две техни попадения бяха отменени.

Като цяло отново пролича минорно настроение в състава на “червените дяволи”, от който този път липсваше Кристиано Роналдо. Стигна се до десетки сгрешени пасове и опасности пред Давид Де Хея. Това личеше най-вече през второто полувреме, когато Вила натисна и на няколко пъти бе близо до попадение. Все пак Юнайтед се класира за следващия кръг, където ще има на теория по-лесен тест – домакинство на втородивизионния Мидълзбро.

Юнайтед започна агресивно двубоя и поведе още в осмата минута. Фред центрира от левия фланг и сложи топката на главата на Скот Мактомини, който от близка дистанция не остави шанс на Емилиамо Мартинес – 1:0.