Манчестър Юнайтед не изпусна трите точки у дома срещу опашкар

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 у дома Нюкасъл в последния мач от кръга във Висшата лига на Англия. Маркъс Рашфорд откри за домакините, Ален Сен Максимен изравни преди почивката, но след нея голове на Даниел Джеймс и Бруно Фернандеш (от дузпа) донесоха успеха на “червените дяволи”.

Те продължават преследването на градския съперник Манчестър Сити, който по-рано в неделя взе много ценна победа навън над Арсенал с 1:0.

Сити има 59 точки, Юнайтед е с 49, колкото има и третият Лестър. Четвърти е Уест Хем с 45, Челси има 43, а Ливърпул и Евертън са с по 40.

На дъното Шефийлд Юнайтед с 11 точки и Уест Бромич с 14 изглеждат обречени, но Фулъм вече гледа към спасението с 22. Над него е Нюкасъл с 25, а Брайтън има 26.