Манчестър Сити разгроми Норич

Манчестър Сити

Шампионът на Англия Манчестър Сити разгроми Норич с 5:0 във втория кръг на Висшата лига и много бързо се изправи на крака след фалстарта срещу Тотнъм (0:1).

Отборът на Пеп Гуардиола реши всичко срещу “канарчетата” още до почивката, когато водеше с 2:0. Още в седмата минута след нелеп рикошет вратарят на “канарчетата” Тим Крул си вкара автогол. В 22-рата минута струващият 100 милиона паунда Джак Грийлиш вкара първото си попадение за “гражданите”, след като засече топката на задна греда. Между двата гола се разписа и Феран Торес, но негово попадение не бе зачетено, тъй като с ВАР се установи, че е имало нарушение в атака преди това.

След почивката точки за Манчестър Сити бяха Еймерик Лапорт, Рахийм Стърлинг, който бе с капитанската лента, и резервата Рияд Марез. За Норич пък това бе втора тежка загуба, след като започнаха с 0:3 на старта срещу Ливърпул.