Манчестър Сити победи Арсенал с гол в края

Манчестър Сити

Манчестър Сити триумфира на “Емирейтс”, побеждавайки Арсенал с 2:1 в първия мач от Висшата лига за 2022 година.

Гол на Родри в 93-ата минута се оказа решаващ в мач, в който “артилеристите” играха много силно и сякаш не заслужаваха да загубят. Срещата беше много вълнуваща и с любопитен развой. Арсенал поведе с гол на Букайо Сака през първото полувреме, но допусна обрат през второто, когато Рияд Марез вкара дузпа и Родри прати трите точки в Манчестър. В последните 35 минути лондончани бяха с човек по-малко заради червен картон на Габриел Магаляеш.

Арсенал беше без своя мениджър Микел Артета заради заразяване с коронавирус, но той държа непрестанна комуникация с екипа си. Двубоят беше белязан и от много спорни ситуации, като ВАР имаше тежка задача. Дали я свърши както трябва, е трудно да се каже.

Така Сити продължава доминацията си срещу “артилеристите” и нямат загуба срещу този съперник от шест поредни години. Успехът носи актив от 53 точки, което е с 11 повече спрямо втория Челси, който е с мач по-малко. Арсенал остава четвърти с 35 точки, но допусна първа загуба от 6 декември.