Манчестър Сити допусна шокираща загуба, Ливърпул победи в края

Манчестър Сити - Лийдс

Манчестър Сити допусна изненадваща домакинска загуба от Лийдс с 1:2 в 31-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите от Йоркиш шокиращо победиха, въпреки че играха цяло полувреме с човек по-малко и че са с девет позиции по-надолу в класирането.

Това беше трета домакинска загуба за “гражданите” през сезона след тези от Манчестър Юнайтед и Лестър и общо четвърта.

В 42-ата минута Лийдс поведе с хубава триходова комбинация, при която Патрик Бамфорд асистира на Стюарт Далъс. Последният стреля по земя и топката срещна страничната греда преди да влети във вратата за 1:0.

Минута по-късно Лийдс остана с човек по-малко, тъй като след разглеждане с ВАР Лиъм Купър за нарушение срещу Габриел Жезус.

През втората част гостите се защитаваха и получиха изравнителен гол в 75-ата минута, когато точен бе Феран Торес след пас на Бернардо Силва.

В добавеното време Лийдс шокира съперника си и вкара победно попадение на контраатака. То отново бе дело на Далас, който се озова сам срещу вратаря и го преодоля.

Така Сити вече има 74 точки и води с 14 на втория Манчестър Юнайтед, но е с два изиграни мача повече. Лийдс е девети с 45 точки.

В друг мач от кръга Ливърпул победи трудно Астън Вила с 2:1 на “Анфийлд”.

Оли Уоткинс откри за гостите в 43-ата минута с удар по земя след асистенция на Джон Макгин. В 57-ата минтуа Мохамед Салах изравни, правейки добавка след спасен удар на Андрю Робъртсън. В самия край на мача Ливърпул стигна до победно попадение, което бе дело на Трент Александър-Арнолд с удар извън наказателното поле.

Така Ливърпул вече има 52 точки и се настани на четвъртата позиция. Вила е десети с 44.