Гол в добавеното време може да е фатален за съдбата на Фулъм

Гол във втората минута на добавеното време на Адама Траоре даде победата на Уулвърхемптън с 1:0 като гост на Фулъм във Висшата лига. Испанският национал вкара с мощен шут по диагонала секунди преди изтичането на допълнителните минути, добавени след 90-ата. Така драмата на лондонския стадион “Крейвън Котидж” бе пълна, защото домакините бяха отборът, който натискаше за скъпоценната победа заключителния етап от мача. Вместо това Фулъм получи гол, който променя много картината за този тим на дъното в класирането.

Победа вадеше състава от зоната на изпадащите, като го изравняваше по точки с Нюкасъл, но лондончани имат по-добра голова разлика. Дори реми бе приемлив вариант, защото намаляваше изоставането само на 2 т. Сега, при 6 оставащи мача, Фулъм е с три точки зад Нюкасъл, който пък има и два двубоя по-малко.

Още по-тежко става положението на Фулъм, когато видим и програмата му до края – гостувания на Арсенал, Челси и Манчестър Юнайтед изглеждат невъзможна мисия, а визитата на Саутхемптън и домакинството на Бърнли няма никак да са леки. Остава прекият сблъсък с Нюкасъл в последния кръг у дома, но до него Фулъм вече може да е отпаднал.

Уулвс е 12-и с 38 точки след победата и няма притеснения за оцеляването си. Но не може и да гледа към европейските квоти.