Лудогорец загуби минимално от Брага

Кристиян Кахлина, Лудогорец

Лудогорец изигра най-слабия си мач от началото на сезона в Лига Европа и загуби с 0:1 от Спортинг Брага в Разград.

Българските шампиони бяха почти безсилни в офанзивен план и не сътвориха нищо с изключение на отменен гол в началните минути. Единственото попадение в срещата реализира Рикардо Орта в седмата минута и така Лудогорец остава с една точка след три изиграни мача.

Това беше второ поредно домакинско поражение за отбора на Станислав Генчев след 0:1 срещу Цървена Звезда и така тимът вече няма почти никакви шансове да се класира за елиминационната фаза. Остава последен в групата с актив от една точка. Мидтиланд е трети с две след днешното си равенство 1:1 срещу Цървена Звезда. Брага е с шест, а сърбите са с осем.

Лудогорец вече навъртя 15 поредни мача без победа в груповата фаза на Лига Европа, а с днешното си представяне трудно можеше да се бори за такава. Освен попадението си, Брага удари две греди и видимо бе по-опасният тим. Лудогорец обаче имаше основателни претенции за дузпа в края на мача, но такава не бе отсъдена.