Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Шампионска лига

Лудогорец преодоля Мура с 2:1 и се класира за третия кръг в квалификациите на Шампионската лига. След 0:0 в Мурска собота, днес българските шампиони стигнаха до успеха 7 минути преди края на мача благодарение на гол на резервата Елвис Ману, който наказа грешка в словенската защита.

В следващия кръг разградчани ще играят с гръцкия шампион Олимпиакос, който днес елиминира Нефтчи (Баку). При поражение от гърците Лудогорец ще играе плейооф за влизане в групите на Лига Европа.

Още в 4-ата минута резултатът беше открит в полза на Лудогорец, а автор на попадението стана Пиерос Стоириу, който не остави шансове на вратаря на съперника от близко разстояние.

До 64-ата минута, когато гостите от Словения изравниха чрез Томи Хорват. Жига Коус подаде от дясно, а Хорват овладя извън наказателното поле и бързо се обърна, за да изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Кахлина, който нямаше шансове- 1:1.

Но само три минути по-късно Десподов получи топката от Каули и я върна с пета назад. Там двама бранители на Мура не я изчистиха и Елвис Ману я открадна, за да я вкара на празна врата за 2:1.

След гола словенците тръгнаха да търсят изравняване, но в 90-ата минута бяха наказани от третото попадение на Каули Оливейра, който буквално простреля вратаря Обрадович.