Лудогорец разгроми Локомотив (София) преди реванша с Малмьо

Шампионът Лудогорец продължи да е перфектен в Първа лига, след разгром с 5:0 над новака Локомотив (София).

Така разградчани имат три победи от началото на сезона и впечатляващата голова разлика от 11:1, но заемат трета позиця, защото са с два мача по-малко от повечето тимове в първенството.

Тази вечер макар повечето основни играчи да бяха получили почивка предвид задаващия се решиетелен мач срещу Малмьо, Лудогорец изигра брилянтен мач.

Роденият в Бразилия бъгларски национал, който тази вечер бе с капитанската лента на Лудогорец, все пак имаше шанс да се зарадва, когато в 21-ата минута откри резултата.

Той получи пас от Чибота и с хубав диагонален удар се разписа.

Само минута по-късно резултатът вече бе 2:0, а Чибота се отчете с нова асистенция, този път към Доминик Янков.

Така за върши и първата част, в която разликата в полза на Лудогорец можеше да е далеч по-сериозна, докато Локомотив от своя страна рядко минаваше центъра.

Доминацията на домакините продължи и през втората част, когато паднаха нови три попадения.

Красив гол на Жозе Са в 58-ата минута, както и попадения на Мавис Чибота и тъкмо появилия се в игра Каули оформиха крайното 5:0.