Лудогорец игра много силно и изпусна да победи Олимпиакос в Атина

Българският шампион Лудогорец пропусна да се поздрави с победа при гостуването си на гръцкия първенец Олимпиакос (Пирея) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига – 1:1. Разградчани бяха много по-активни и атакуваха доста повече от съперника. Реваншът е на 10 август в Разград.

Лудогорец тръгна смело да се надиграва от първата минута, като имаше няколко остри ситуации преди почивката. Домакините, които са изключително опитен и пълен с класни играчи тим, сякаш влязоха по-бавно в мача. В 34-ата минута златен шанс за Разград пропусна Пиерос Сотириу, изведен сам срещу вратаря на домакините.

В 49-ата минута българският първенец поведе с гол на Кирил Десподов от пряк свободен удар. Нападателят стреля технично, а стражът на съперника не успя да отбие топката.

Чак три минути преди края Мади Камара изравни за Олимпиакос, също не без малко късмет. Топката се отби последователно в защитниците на Лудогорец Вердон и Пластун, за да попадне в играча на домакините, който я прати в мрежата – 1:1.