Лудогорец допусна загуба в първото си домакинство от Лига Европа (резултати)

Кристиян Кахлина, Лудогорец

Българският шампион Лудогорец допусна първа загуба в групите на Лига Европа. След като в първия си мач “орлите” взеха точка като гост на Мидтиланд, сега те не успяха срещу Цървена звезда в първото си домакинство, отстъпвайки на сръбския гранд с 0:1 в Разград.

“Звездашите” откриха резултата в 64-ата минута, когато Гелoр Канга не остави шанс на Кристиян Кахлина с бомбен шут извън наказателното поле след асистенция на Милян Павков. За габонският нападател това е втори гол в Разград, след като се разписа и през 2016 година в квалификациите за Шампионската лига.

В 77-ата минута задачата на българския шампион стана още по-трудна, след като Сисиньо бе изгонен. Бразилецът с български паспорт получи втори жълт картон след удар по главата на може би най-активния играч на съперника – Милян Павков.