Димитър Кузманов отпадна на Sofia Open

Димитър Кузманов

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на тенис турнира Sofia Open.

Втората ракета на България не успя да осъществи нов подвиг и загуби с 5;7, 1:6 от поляка Камил Майхжак.

Основна заслуга за получилия се резултат изигра физическото състояние на Кузманов, който сякаш просто не издържа след тежкия тричасов мач вчера, когато надви намиращия се със 165 места пред него Лоренцо Музети.

Днес Мико имаше наглед късмет да играе срещу влезлия в турнира като “щастлив губещ” Камил Майхжак, който обаче бе по-свеж, защото вчера нямаше мач.

Все пак и Майхжак е тенисист със 101 места пред Кузманов в ранглистата, но това изобщо не личеше в откриващия сет.

Тогава пловдивчанинът поведе с 4:1, докато не започнаха да се появяват физическите проблеми.

“Не мога да дишам, не мога да си поема въздух”, повтаряше Кузманов към хората от своя щаб, а и затрудненията му бяха видими, дори и без да чуем ясно думите му празната зала.

И полският му съперник усети неговите затруднения, като постепенно започна да играе с по-дълги и изтощителни разигравания. Майхжак бързо върна пробива, а след това осъществи нов брейк, за да затвори първия сет със 7:5.

Във втория сет Мико Кузманов съвсем нямаше сили да се опре на полския си съперник, като загуби с 1:6 и така българското участие на сингъл на Sofia Open приключи.

Все пак турнирът бе позитивен за Мико, който най-сетне успя да запише победа в столицата.