Локо Пловдив продължава без победа в първенството

Локомотив Пловдив

Локомотив (Пловдив) продължава да няма победа от началото на новия сезон – вече пет кръга. “Смърфовете” взеха точка срещу Ботев (Враца) след 0:0 в първия съботен мач от родния елит и за четвърти мач не успяха да отбележат гол, като имат само един на сметката си досега през кампанията.

Врачани от своя страна продължават да са една от приятните изненади досега и се намират на пето място с 9 точки, докато Локо е тринадесети с едва две.

Пловдивчани имаха по-добрите положения през първото полувреме, но не успяха да намерят начин да отбележат. Те създадоха доста работа на Красимир Костов, който обаче бе на ниво и спаси опасни удари на Димитър Илиев, Марсел и Шакил Сно.

И през втората половина гостите бяха по-настоятелни, като в 77-ата минута Парвиз Умарбаев изведе Георги Минчев сам срещу Костов, който отново спаси.

Домакините погледнаха по-сериозно към вратата на Илко Пиргов в заключителната част от мача и това доведе до доста открит футбол за финал, но до гол така и не се стигна.