Локо (Пловдив) превзе “Българска армия” (резултати)

Локомотив Пловдив

Непристъпната крепост, в която ЦСКА бе превърнал стадион “Българска армия”, най-сетне падна. “Червените” допуснаха първата си загуба в първенството този сезон и първа въобще в шампионатен мач от юли 2019 година насам, след като днес Локомотив (Пловдив) триумфира в Борисовата градина с 3:1.

Главното действащо лице тази вечер бе Георги Минчев, който заби хеттрик във вратата на Густаво Бусато. Бившият нападател на ЦСКА стори това в рамките на по-малко от двадесет минути през второто полувреме срещу бившия си тим.

Той откри в 49-ата минута, когато Йосип Томашевич стреля по диагонал от около двадесет метра, а в наказателното поле Минчев отклони топката с глава, за да заблуди Бусато и да я прати в ъгъла му за 1:0.

Десетката на “черно-белите” удвои както резултата, така и головата си сметка в 56-ата минута, когато се оказа на чиста позиция точно пред вратата след центриране от корнер. Минчев получи “асистенция” от Тибо Вион, който не успя да играе добре с глава и прати топката точно в съперника си, а той бе безкомпромисен за 2:0.

В 66-ата минута хеттрикът му бе факт след центриране на Димитър Илиев, което Минчев засече с плонж право в мрежата на домакините.