Ливърпул продължава за Купата, а носителят на трофея Лестър отпадна

Ливърпул

Ливърпул се класира за осминафиналите в турнира за Купата на футболната асоциация в Англия след победа с 3:1 над втородивизионния Кардиф на “Анфийлд”.

Хората на Юрген Клоп изиграха слабо първо полувреме, но през второто стигнаха до голове на Диого Жота, Такуми Минамино и Харви Елиът преди Робин Колуил да вкара почетно попадение за уелсците.

Така Ливърпул се присъединява към отборите на Тотнъм, Евертън, Челси, Уест Хям, Кристъл Палас, Манчестър Сити, Саутхемптън и Норич, които също са на осминафиналите. От по-долните дивизии се класираха Лутън, Хъдръсфийлд, Питърбро Нотингам Форест и Стоук Сити.

Сензацията днес сътвори Нотингам, който след като отстрани Арсенал, направи това и с носителя на трофея Лестър, разбивайки го с 4:1 на своя “Дъ Сити Граунд”.

Брендън Роджърс не подцени мача и заложи на голяма част от титулярните си играчи, но беше изненадан от страховитата ефективност от втородивизионния тим, който заслужено се класира за осминафиналите. Там ще има далеч по-лесна задача на теория – домакинство на Хъдърсфийлд.