Барселона срази Атлетико в супер мач

Барселона

Барселона изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и победи шампиона Атлетико Мадрид с 4:2 в мач от 22-ия кръг.

Акцентът на мача беше новият вид на катаунците, които привлякоха Адама Траоре и Пиер-Емерик Обамеянг в затворения наскоро трансферен прозорец. Първият игра като титуляр и даде асистенция, а вторият влезе като резерва за последните 30 минути.

Жорди Алба, Гави, Роналд Араухо и Дани Алвеш бяха точни за победителите, докато голове на Яни Караско и Луис Суарес не бяха достатъчни за столичани. Дани Алвеш получи и червен картон през втората част, но Барса удържа аванса си. Така Диего Симеоне продължава да търси първата си победа като мениджър на “Камп Ноу” след вече десет сезона начело на Атлети.

С впечатляващата си победа Барса изпревари днешния си съперник за четвъртото място, като вече има 38 точки срещу 36 за мадридчани.