Ливърпул и Челси хванаха последния влак за Шампионска лига

Ливърпул и Челси си гарантираха участието в Шампионска лига през следващия сезон след краяя на последния кръг в английската Висша лига.

Мърсисайдци се нудаеха от домакинска победа над Кристъл Палас и я постигнаха с 2:0. Точен на два пъти бе Садио Мане в 36-ата и 74-ата минута.

Челси загуби от Астън Вила като гост с 1:2 след попадения на Бертранд Траоре в 43-ата минута и на Анвар Ел Гази в началото на второто полувреме от дузпа. В 70-ата минута Бен Чилуел върна гол за гостите, а в каря Сесар Азпиликуета бе изгонен с директен червен картон.

“Сините” от Лондон обаче се класираха на четвъртото място заради загуба на другия конкурент за позицията Лестър. “Лисиците” допуснаха обрат при домакинството си на Тотнъм и срещата завърши 2:4.

Джейми Варди вкара две дузпи за домакините, а Хари Кейн, автогол на Каспър Шмайхел и две попадения на Гарет Бейл направиха така, че Лестър да остане пети, а Тотнъм седми.

Манчестър Сити победи комфортно Евертън на “Етихад” с 5:0. Кевин Де Бройне, Габриел Жезус и Фил Фоудън се разписаха по веднъж, а Серхио Агуеро вкара на два пъти.

Манчестър Юнайтед също постигна победа във финалния кръг – 2:1 при гостуването си на Уулвърхямптън. Антъни Еланга и Хуан Мата от дузпа бяха точни за гостите, а Нелсън Семедо реализира за “вълците”. Всички голове паднаха през първото полувреме.