Левски направи късен обрат във Варна за край на сезона

Левски постигна победа с 2:1 над Черно море в последния кръг от българския футболен шампионат.

Срещата беше без значение за крайното класиране, но “сините” направиха емоционален късен обрат, в който зарадваха гостуващите фенове и разочароваха домакинските.

Черно море остана на седмото място с 45 точки, а осми е Левски с 41. Това беше последен мач с екипа на “сините” за Валери Божинов и Николай Михайлов. Първият вкара победния гол за “сините”, а вторият направи куп спасявания през първото и в началото на второто полувреме.

Черно море направи много пропуски през първата част, но заслужено поведе в резултата в 17-ата минута. Михайлов излезе и отби топката от Файсел Касми, но тя попадна във Васил Панайотов, който от далечна дистанция вкара на празна врата.

Черно море продължи да играе силно, но така и не успя да вкара втори гол. Вместо това допусна изравняване в 69-ата минута. Радослав Цонев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар – 1:1.

В 89-ата минута Здравко Димитров центрира към резервата Валери Божинов и ветеранът засече с глава, за да прати в еуфория съотборниците си.

В другия мач, който се игра по същото време, Ботев Пловдив победи Царско село с 5:0 в Коматево.

За “канарчетата” точни бяха Атанас Илиев, Рада Рабей, Емануел Току и Салиф Сисе, а Михаил Иванов си отбеляза автогол.