Лил изпусна златен шанс да се откъсне на върха

Лил направи 1:1 у дома с Монпелие и пропусна златна възможност да се откъсне на върха във Франция и да докосне титлата.

Домакините дори губеха в резултата с гол на Анди Делор в 21-вата минута, но Луис Араужо изравни в 85-ата. Лил изпусна куп положения да грабне победата, а в края на сезона това може да струва скъпо на отбора.

Той продължава да води в класирането със 70 точки (от 33 изиграни двубоя), на 4 пред втория ПСЖ, който обаче е с мач по-малко и в неделя е домакин на Сент Етиен.

Третият Монако е с 65 т., а четвъртият Лион – с 64- И тези два тима имат по един мач по-малко от Лил. В неделя Монако гостува на Бордо, а Лион – на Нант.

След изиграването на пълния кръг този уикенд, ще остават още пет до края на сезона.