Евертън и Тотнъм със зрелищно реми, което не им върши работа

Хари Кейн вкара два гола за Тотнъм и помогна за равенството 2:2 като гост на Евертън в пряк сблъсък между два конкурента за топ 4 във Висшата лига. Двете попадения за домакините наниза Гулфи Сигурдсон, който пък е бивш футболист на “шпорите”.

Капитанът на Англия Кейн откри в 27-ата минута, но Сигурдсон обърна развоя на срещата с попаденията си от дузпа и от игра. Пак Кейн сложи точка на головете в мача в 68-ата минута, а после излезе, накуцвайки. Той има контузия в глезана, с която играе от януари, но този път изглежда болката бе нетърпима.

А само след седмица е мачът на сезона за Тотнъм – финал за Купата на лигата срещу Манчестър Сити идния уикенд.

Кейн има вече 30 точни удара за сезона, а във Висшата лига е с 21, което го изведе с два пред втория в листата Мохамед Салах (Ливърпул).

В класирането след зрелищното, но самоубийствено реми за двата отбора, Тотнъм е седми с 50 точки, на пет от четвъртия Уест Хем. Евертън е осми с 49 точки. Ливърпул има 52, а Челси – 54.

Води Манчестър Сити със 74 т., а вторият Манчестър Юнайтед има 63. Трети е Лестър с 56.