Левски Лукойл с втора крачка към титлата

Левски Лукойл направи втора крачка титлата от Националната баскетболна лига при мъжете. Тимът победи с 89:79 при второто си гостуване на Рилски Спортист, за да дръпнат с 2:0 победи във финалната серия. Играе се до четири успеха, а следващите два двубоя са в София, което дава огромно предимство на Левски Лукойл.

За разлика от мача преди два дни, вторият успех на “сините” дойде по-лесно. И все пак преди последната четвърт резултатът бе 66:65 в полза на Левски Лукойл, което оставяше голяма интрига за епилога. Гостите обаче не оставиха съмнения в превъзходството си именно в тази част от мача, като  6 минути преди края резултатът само от тази четвърт бе 11:1 в тяхна полза.

А това се оказа решаващо, защото “сините” съхраниха аванса си до края и в крайна сметка спечелиха мача с 10 точки разлика – 87:79.