“Левски” измъкна успех срещу последния в Първа лига

Левски - Царско село

След две поредни нулеви равенства, отборът на Левски успя да стигне до успех.

Сините” победиха с минималното 1:0 намиращият се на последното място тим на Царско село.

По този начин Левски остана на осмата позииция в класирането, но вече само на две точки от местата в топ 6.

Освен това със сигурност за “сините” е доста положителен знак, че в последните си четири мача те нямат допуснат гол, макар два от тези двубои да завършиха при нулеви ремита. Все пак говорим за отбраната, която допреди няколко седмици бе сред най-слабите в елита.

Отборът на Царско село от своя страна за пореден мач не успя да реализира положенията си, като остава на поседлната позиция в класирането с едва 11 точки.

А Царско село имаше своите шансове да поднесе изненада, защото нацели три греди, две от тях при резултат 0:0.

Първо след рикошет от крак на “син” бранител топката уцели страничния стълб на Николай Михайлов, а в средата на полувремето страхотен удар на Димо Бакалов отново се спря в гредата.

Левски от своя страна бе отборът, който контролираше мача, владееше топката повече, но по-трудно стигаше до положения.

Решителна обаче се оказа 43-ата минута, в която с малко късмет топката се озова в Димитър Костадинов, който вместо да стреля реши да подава на Билал Бари, а това се оказа правилно решение, защото мароканецът отбеляза за 1:0.