“Левски” и Берое поделиха точките в последния си мач за годината

Левски - Арда

Левски завърши наравно 1:1 като гост на Берое в последния си мач за календарната година.

“Сините” могат да съжаляват, че допуснаха изравнително попадение малко преди края, което им попречи да завършат годината по перфектен начин.

Левски бе на минути от шеста поредна суха мрежа и първа победа далеч от София за сезона, но гол на Алиун Фал в 87-ата минута подели точките.

Така Левски ще зимува на шестата позиция, което си е доста добър прогрес на фона на исторически най-слабият старт на сезона, който “сините” имаха. Те има 26 точки, с една пред днешния си противник Берое, който има точка по-малко.

Мачът под Аязмото бе равностоен, но Левски бе тимът, който поведе, а и след това имаше още няколко чисти положение, но не успя да затоври двубоя.

Голът за “сините” вкара Билал Бари в 17-ата минута, когато получи пас от младока Марин Петков и изведе гостите напред.

Малко по-късно Бари имаше нов чудесен шанс, но уцели гредата.

През втората част гол на Димитър Костадинов бе правилно отменен заради засада, а Левски имаше още няколко добри шанса, но ги пропиля.

След 70-ата минута постепенно Берое заигра по-добре. Камбуров уцели греда, Николай Михайлов направи няколко добри спасявания, но и “синият” капитан нямаше какво да направи в 87-ата минута, когато оставеният сам около точката за дузпата Алиун Фал отбеляза.