Лестър задълбочи кризата на Манчестър Юнайтед (резултати)

Лестър

Лестър и Манчестър Юнайтед оправдаха очакванията и изиграха фантастичен мач в осмия кръг на Висшата лига, който завърши кошмарно за “червените дяволи”.

Победата отиде за надъханите “лисици” на Брендън Роджърс с 4:2, като те доминираха в почти цялата среща. Юнайтед на Оле Гунар Солскяр продължава да е много неубедителен през този сезон и въпросите за бъдещето му начело са все по-оправдани.

Мачът на “Кинг Пауър Стейдиъм” днес бе шоу, което на полувремето завърши при резултат на 1:1 след голове на Грийнууд и Тилеманс. След почивката обаче паднаха три попадения за пет минути – на Суюнчу и Варди за Лестър и на Рашфорд за гостите. В края на мача домaкините вкараха и четвърти гол чрез Патсон Дака.

С този мач бе прекъсната серия от 29 мача без загуба на “червените дяволи” като гост във Висшата лига. Те остават на петата позиция с актив от 14 точки, а Лестър е десети с 11 точки, прекъсвайки серия от 4 мача без загуба. Резултатът бе закономерен, тъй като шампионите от 2016-а бяха много по-активни в предни позиции и пропуснаха да вкарат още голове.

Ливърпул постигна най-убедителната си победа от началото на сезона, разгромявайки като гост новака Уотфорд с 5:0.

Това беше дебютът на Клаудио Раниери начело на “стършелите”, но италианският специалист ще иска бързо да го забрави. Отборът му остава 15-и със седем точки.

С тази победа Ливърпул събра 18 точки и поведе поне временно в класирането пред Челси, който е с две по-малко и играе по-късно днес. Емблематичното атакуващо трио на мърсисайдци отново бе неудържимо. Роберто Фирмино вкара хеттрик, а Садио Мане и Мохамед Салах добавиха по едно попадение. За последно бразилският нападател вкара хеттрик в мач срещу Арсенал през 2018 година.