Лацио нанесе първата загуба на Интер

Серия А

Интер Милано записа първото си поражение в шампионата на Италия. В двубой от осмия кръг шампионите загубиха с 1:3 след обрат при гостуването си срещу Лацио.

В 11-ата минута Елсеид Хисай извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия Масимилиано Ирати отсъди дузпа в полза на гостите. Иван Перишич даде аванс в полза на “нерадзурите” с точно изпълнение от бялата точка.

В 63-ата минута Алесандро Бастони игра с ръка пред вратата на Интер и Чиро Имобиле изравни при 11-метровия наказателен удар в полза на “орлите”.

Девет минути преди края на редовното време Самир Ханданович отби удар на Имобиле, но при добавката Фелипе Андерсон направи обрата на “Олимпико” пълен.
Последва спречкване между футболистите на двата отбора, след което бяха показани общо четири жълти картона, по два за футболисти от всеки от тимовете.

В първата минута на допълнителното време на двубоя Луис Алберто центрира за Сергей Милинкович-Савич, който оформи крайното 3:1.