Лестър направи важен обрат по пътя към Шампионската лига

Лестър направи обрат от 0:1 до 2:1 на свой терен срещу Кристъл Палас и е съвсем близо до това да си гарантина място в четворката на Висшата лига. А с това – и да си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон. “Лисиците” спечелиха с голове на Тимоти Кастан и Келеши Ихиеначо през второто полувреме, след като Вилфрид Заха бе извел гостите напред още в 12-ата минута. Особено красиво бе попадението на нигериеца Ихиеначо, който “разстреля” вратаря от малък ъгъл.

Победата означава, че Лестър е трети с 62 точки, като изостава на 5 зад втория Манчестър Юнайтед, но е на 4 пред четвъртия Челси и цели 7 пред петия Уест Хем. Така отборът на Брендън Роджърс има нужда от само 8 т. до края на сезона, от който остават пет кръга, за да е сигурен за топ 4.

Палас остава на 13-о място, но е далеч от притесненията за изпадане с 38 точки. Това го дели на цели 11 от Фулъм, който е трети отдолу нагоре.

Манчестър Сити води в класирането с 10 точки аванс пред Юнайтед и ще е шампион ако вземе 5 т. от оставащите пет двубоя.