Голяма победа за Лацио бутна титлата в ръцете на Интер

Лацио разгроми с 3:0 Милан, с което на практика предреши изхода от битката за титлата в Италия. Резултатът в Рим бе открит още във втората минута от Хоакин Кореа, пак той направи 2:0 в 51-вата минута, а Чиро Имобиле оформи класиката с гол три минути преди края на мача. Милан също имаше немалко голови положения, но така и не намери мрежата.

Така титлата вече трудно може да избяга от градския му съперник Интер, който води със 79 точки и има аванс от 11 пред втория Аталанта. Наполи и Ювентус също са с по 66, колкото има и Милан, но “росонерите” са последни в тази мини тройка и пети в класирането – вече извън топ 4. А водиха до средата на януари и бяха претендент номер едно за титлата.

Лацио има 61 т. и още не се е отказал да преследва топ 4 при оставащи пет кръга.

Още в неделя Интер може да е шампион, ако победи като гост в съботния си мач изпадналия на практика Кротоне, а ден по-късно Аталанта не успее да спечели при визитата си на Сасуоло.

Кръг по-късно, на 8 май, Ювентус приема Милан и това може да се окаже пряк дуел за място в четворката, с оглед на настоящата ситуация.