Кристиано Роналдо поведе Ювентус към финала за Купата в Италия

Кристиано Роналдо вкара два гола за обрата на Ювентус срещу Интер като гост – 2:1 в първи полуфинал от Купата на Италия. Реваншът е на 9 февруари в Торино, като преднината прави “старата госпожа” фаворит да стигне до финала.

Роналдо вкара от дузпа в 26-ата минута и използва грешка на отбраната и вратаря Самир Ханданович, за да изведе гостите напред в 35-ата. Преди това, още в деветата минута, Лаутаро Мартинес бе открил за Интер. На вратата на Юве бе легендарният ветеран Джанлуиджи Буфон, който игра своя мач номер 1100 в професионалния футбол.

Така грандът от Торино донякъде си отмъсти за загубата от същия съперник наскоро в първенството с 0:2, когато бе напълно надигран от Интер. Домакините страдаха от наказанието на Ромелу Лукаку, който пропусна мача заради спречкването си със Златан Ибрахимович (Милан) в миналия кръг от турнира. Белгийският голмайстор на Интер ще играе на реванша.

Другата двойка от полуфиналите е Наполи – Аталанта, като днес е първият мач в Неапол, а идната сряда – реваншът в Бергамо.

Финалът за Копа Италия е в един двубой в Рим, вероятно през месец май.