fbpx

Копа Америка е пред провал, играчите заплашиха с бойкот

Копа Америка

Копа Америка върви към почти сигурен провал, след като бразилските национали отказват да играят на турнира. Селекционерът Тите заплаши да подаде оставка, ако турнирът не бъде отменен, солидарен с футболистите му. А те съвсем ясно изразиха нежелание да играят.

Бразилия получи домакинството, след като то бе отнето от Колумбия, а Аржентина отказа да го приеме. Ситуацията с пандемията е много тежка на целия континент.

Звездите на Бразилия заплашиха с бойкот, изтъквайки, че това е страната, трета по брой жертви от ковид за времето на пандемията. И е неуважително да се провежда такъв турнир при тези условия.

Асовете на Аржентина и Уругвай обявиха подкрепа за играчите на селесао.

А кметът на Рио де Жанейро Едуардо Паеш се закани да не позволи мачове в града.

“Не виждам никакви положителни неща и предимства от това да проведем състезанието – каза градоначалникът на Рио. – Не сме искали Копа Америка в Бразилия, никой не се допита до нас като хора навътре в текущите проблеми в страната дали да приемем това домакинство.

По програма турнирът трябва да бъде открит на 14 юни, понеделник, с мача Бразилия – Венецуела.

Манчестър Юнайтед се върна на победния път

16/02/2022

Ман Сити разби Спортинг и си осигури място на четвъртфиналите

16/02/2022

ПСЖ победи Реал в мач №1 с последния удар

16/02/2022

Григор се изкачи в ранглистата след Australian Open

02/02/2022

Рафаел Надал е големият шампион от Australian Open

30/01/2022

Ашли Барти сбъдна мечтата на цяла Австралия с триумфа при дамите в Мелбърн

30/01/2022