Късна драма прати Украйна на четвъртфинал

Uкрайна отстрани Швеция с 2:1 след продължения на осминафинал на Европейското първенство по футбол. Победата дойде буквално в последната секунда на 120-ата минута, когато резервата Артьом Довбик се разписа с глава. Основна роля за успеха на украинците имаше Олександър Зинченко, който вкара първото попадение и подаде за второто.

За първи път в историята на Украйна тимът се класира толкова високо на Европейско първенство. Следващият им съперник на 3- юли в Рим ще бъде отборът на Англия, който днес преодоля Германия с 2:0.

В 27-ата минута великолепна атака на украинците доведе до първия гол в мача. Тарас Степаненко беше в основата на атаката, Ярмоленко отигра с едно докосване Зинченко, а играчът на Манчестър Сити разстреля Олсен, след като нахлу от ляво.
Две минути преди края на първата част Тре Крунур изравниха. Агресивният атакуващ халф Емил Форшберг получи топката от Исак и отправи силен удар. Топката се отклони в Иля Забарни и не остави шансове на Бушчан. За Форшберг това е четвърти гол на Европейското първенство. Това го прави най-резултатният шведски футболист след Кевин Андерсон, който вкара 5 гола на Мондиал’94.

В 99-ата минута съдията Даниеле Орсато вдигна червен картон на централния бранител Маркус Даниелсон, който влезе брутално в крака на Артьом Беседин. Орсато прегледа ситуацията с ВАР, след като преди това беше решил да накаже само с жълт.

В 120-ата минута грешка на Линдельоф позволи на Украйна да стигне до победата. Олександър Зинченко центрира от ляво, резервата Довбик, който иначе играе за Днипро, изпревари бранителя и с глава прати топката в мрежата.