Англия елиминира Германия насред “Уембли”

Рахийм Стърлинг

Англия сложи край на дългогодишната прокоба да губи от Германия на големи първенства и след успех с 2:0 се класира за четвъртфиналите на Евро 2020.

Рахийм Стърлинг и Хари Кейн реализираха головете в последните 15 минути за радост на своите фенове на стадион “Уембли”, който бе наполовина пълен за двубоя.
Двубоят бе последен за селекционера на Германия Йоахим Льов, който се оттегля след края на участието на Бундестима на Евро 2020 и ще бъде заменен от Ханзи Флик.

Надлъгването продължи до 75-а минута, когато Рахийм Стърлинг изведе Англия в резултата. Нападателят на Манчестър Сити получи пас по земя от Люк Шоу и засече топката в мрежата, отбелязвайки третия си гол на турнира.

Германия имаше своята златна възможност да изравни в 81-а минута, но опитният Томас Мюлер направи фрапантен пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля покрай вратата.

Интригата приключи в 86-а минута, когато Грийлиш центрира и капитанът Хари Кейн с глава сложи точка на спора.

Англия побеждава Германия в директни елиминации на голямо първенство за първи път от финала на Световното първенство през 1966 година.