Кайседо донесе победата на ЦСКА във Варна

ЦСКА

ЦСКА постигнапобеда с 1:0 при гостуването си на Черно море в среща от шестия кръг на българския футболен шампионат.

Срещата, както и се очакваше, бе здрава равностойна битка между два отбора в добра форма, но “червените” изкопчиха успеха с гол на Жорди Кайседо в 61-ата минута. Задачата им бе улеснена в 73-ата минута, когато Жозе Гомес от домакините бе изгонен с червен картон.

Това бе едва третият мач за ЦСКА в първенството след още толкова отложени заради участието в евротурнирите. Засега “червените” са безгрешни и събират актив от девет точки на шестата позиция.

В 61-та минута ЦСКА откри резултата. Греъм Кери пусна отличен пас отляво в наказателното поле към връхлитащия Жорди Кайседо, който от няколко метра вкара за 1:0 за “армейците”.

В 73-тата минута Черно море остана с 10 души на терена, след като Зе Гомеш получи втори жълт и съответно червен картон.