Йосиф Миладинов бе избран за млад спортист №1 на България

Йосиф Миладинов

Плувецът Йосиф Миладинов грабна приза за най-добър млад спортист на България през годината.

В анкетата на “Viasport” се включиха 122 журналисти, а най-голям процент от гласовете им отидоха именно за Миладинов.

Условието е атлетите да са до 19-годишна възраст, а победителят Миладинов заслужи отличието с финала на 100 метра бътерфлай на Олимпиадата в Токио.

В същата дисциплна той е вицешампион на Европа, и шампион при юношите както на 100, така и на 50 метра бътерфлай.

На второ място се нареди щангистът Карлос Насар, който едва на 17 години успя да стане световен шампион по вдигане на тежести за мъже.

Той дори го направи със световен рекорд, но остана зад Миладинов в класацията.

Призовата тройка допълни тенисистът Пьотр Нестеров, който стана европейски вицешампион за юноши. Има второ място на двойки и 1/4-финал на сингъл в юношеския турнир на US Open, както и трето място по двойки на Ролан Гарос за юноши.

Златната десетка допълниха Александър Николов (волейбол), Александра Фейгин (фигурно пързаляне), Изабела Янкова (планинско колоездене), Уилиам Чолов (бокс), Калоян Левтеров (плуване), Константин Костадинов (баскетбол) и Радослав Росенов (бокс).

Националният тим по волейбол за юноши под 19 г. бе определен за Най-добър отбор при подрастващите за 2021 г. През изминалата година момчетата на треньора Мартин Стоев спечелиха сребърните медали от световното първенство в Техеран.