Ивайло Петев не успя да класира Босна на Световно

Националният отбор на Босна и Херцеговина, чийто селекционер е Ивайло Петев, се прости с мечтата си за класиране на Мондиал 2022 в Катар. Днес възпитаниците на българския треньор се провалиха в домакинството си на Финландия, което загубиха с 1:3, а така останаха без шансове за участие на Световното първенство догодина.

Домакините вече са четвърти в групата си със 7 точки, докато Финландия се изкачи до второто място след днешния успех и вече има 11 в актива си. Последната среща на Босна е с Украйна, но тя е от значение единствено за съперника.

Босненските национали играха с човек близо час, но и това не им бе от полза срещу гостите, които поведоха в 29-ата минута, когато Теему Пуки асистира на Маркус Форс за 1:0 и така се реваншира за пропусната минути по-рано дузпа.

Юка Райтала бе изгонен директно в 37-ата минуа за нарушение срещу Сеад Колашинац, който пък напусна игра след този фаул. Шест минути след подновяването на играта Пуки отново бе в основата на гол за своята страна, след като се пребори за наглед безнадеждна топка на аутлинията, която след това стигна до Робин Лод, който отбеляза първия си гол в квалификациите – 0:2.

В 69-ат минута резервата Лука Менало намали за Босна, но в малко след това Даниел О’Шонеси сложи точка на спора с трети гол за Суоми и 1:3.

Голямата звезда на домакините Един Джеко не игра заради контузия, а другите разпознаваеми имена. Миралем Пянич и Раде Крунич бяха сменени преди края на двубоя.