Черна гора уби мечтите на юношите ни за Европейско

Националният отбор на България за юноши до 19-годишна възраст допусна втора загуба в европейските квалификации. След като преди три дни “лъвчетата” отстъпиха на Босна и Херцеговина с 0:2 в първия си мач от групата, днес те загубиха и от друга бивша югорепублика – Черна гора, този път с 0:1.

Така след два изиграни мача нашите са единственият тим в групата, който няма точка и по този начин загубиха шансове да продължат напред към Елитния кръг на пресявките.

В другата среща от групата Ирландия и Босна завършиха 1:1, като те са на първите две места с по 4 точки, следвани от черногорците, които са с 3.

Единственият гол в днешния мач бе дело на Матия Кривокапич, който с изстрел от границата на наказателното поле след лошо изчистване преодоля вратаря на Фиорентина Иван Андонов.

В 75-ата минута черногорците останаха с човек по-малко след изгонването на Боян Аджич, който получи втори жълт картон. В оставащите петнадесетина минути българите направиха всичко от себе си, за да стигнат поне до изравнителен гол, но това така и не се случи.

На 16 ноември предстои третата и последна среща от квалификациите – срещу Ирландия.