Италия срази Белгия за място сред най-добрите 4

Италия победи трудно с 2:1 състава на Белгия и се класира за полуфиналите на Евро 2020.

Така отборът на Роберто Манчини си спечели сблъсък с Испания за място на финала.

В 31-ата минута Марко Верати подаде за Николо Барела, който по отличен начин преодоля Тибо Куртоа и даде аванс в полза на “адзурите”.
Минута преди почивката Лоренцо Инсиние с техничен шут също се разписа във вратата на Белгия.

Веднага след това белгийците достигнаха до дузпа, отсъдена за нарушение на Джовани ди Лоренцо в наказателното поле срещу младия Жереми Доку. Ромелу Лукаку беше точен от бялата точка и върна Белгия в двубоя.

През второто полувреме Италия игра по-организирано, но най-чистото положение беше пропуснато от Лукаку. Кевин де Бройне центрира, но ударът от съвсем близка дистанция на нападателя на Интер Милано беше отбит пред голлинията от Леонардо Спинацола.

Италианците отговориха чрез удари на Спинацола и Инсиние, но центриране на резервата Дрийс Мертенс не успя да бъде засечено във вратата от Лукаку и Насер Шадли, които се разминаха с топката в близост до вратата.

В 79-ата минута един от най-силните футболисти на “адзурите” Леонардо Спинацола се контузи и принудително напусна игра.

Финалният натиск в полза на Белгия не даде резултат и “червените дяволи” отново не успяха да постигнат нещо запомнящо се на голямо първенство.

На полуфиналите в Лондон “адзурите” ще играят срещу Испания.